24 жовтня 2014 року в приміщенні Броварської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання любительського клубу «Неопалима купина» на тему: «Українські пісні-гімни».

Кожен народ має духовні скарби, які надихають на боротьбу за краще майбутнє, вселяють віру в торжество правди й добра, висловлюють його найсокровенніші мрії і сподівання. Це стосується патріотичних пісень-гімнів, як національної символіки, що прославляють невмирущість українського народу, його віковічні поривання до волі, братерства, національної єдності.

Саме таким настроєм розпочала засідання керівник клубу Олена Кальченко і налаштувала присутніх на хвилю патріотичного сприйняття українських пісень-гімнів.

Першим прозвучав гімн на віші І.Франка «Не пора, не пора, не пора», якому уже понад сто років. З хвилюванням слухали присутні такі рядки:

«…Не пора. Не пора, не пора

В рідну хату вносити роздор!

Хай пропаде незгоди проклята мора!

Під України єднаймося прапор!..», адже саме зараз, як ніколи, вони звучали дуже актуально.

Дуже вразила учасників засідання і патріотично-духовна пісня «Боже великий, єдиний» на сл. О.Кониського, муз. М.Лисенка, що лунала, як молитва захистити рідну землю від лиха, нещастя та послати їй краще майбутнє.

Усі присутні щиро та зворушливо підспівували пісню «Ой у лузі червона калина похилилася» у виконанні О.Малініна.

Далі Олена Кальченко розповіла історію написання та долю таких творів як: «Для України живем!», «Соколи, соколи», «Гайдамацька пісня», «Гей, там на горі Січ іде» та дала можливість прослухати їх записи.

Діючий (сучасний) Гімн України, який щиро і правдиво, з великою любов’ю до народу відображає нелегкий шлях його історичного розвитку, надихає на створення нової суверенної держави, усі присутні з трепетом і гордістю виконали, стоячи.

На цій високій патріотичній ноті завершилося засідання клубу. Члени та гості клубу дякували за те, що завдяки нам, бібліотекарям, вони відкрили для себе нові сторінки історії нашої держави, її духовно-патріотичний скарб.

Кiлькiсть переглядiв: 0