/Files/images/rzn_foto/A3.JPG

16 грудня 2014 року в приміщенні Броварського краєзнавчого музею для студентів Університету третього віку відбулась лекція на тему: «Великий філософ України». Підготували цей захід лектори Міжнародної школи Універсалогії Ципурінда Ольга Олександрівна, координатор освітніх програм та Пенько Леся Степанівна, арт-терапевт і музикотерапевт, а книжково-ілюстративну виставку - Броварська центральна районна бібліотека.

Розпочалася лекція з презентації філософії Григорія Сковороди.

Талант Григорія Сковороди надзвичайно багатогранний: філософ-мислитель, педагог, письменник, музикант, композитор, співак, поліглот. Він постійно його розвивав. Упродовж 1734-1753 років здобував ґрунтовні знання гуманітарних наук у Києво-Могилянській академії, хоч повного академічного курсу не закінчив. Він увесь час вдосконалював свої знання, щедро ділився ними зі своїми учнями, знайомими, випадковими слухачами. Мандруючи у країнах Європи, дуже цікавився народним життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями. І все це, згодом, відображалося в його творах. Викладаючи в Харківському колегіумі піїтику, синтаксис, грецьку мову та «благонравіє», Григорій Сковорода захопився античною літературою. Тоді він почав «Байки харківські» і написав «Вступні двері до християнської добронравності», «Нарцис. Розмова про те: пізнай себе» та «Симфонія, названа книга Асхань, про пізнання самого себе». Пізнавши себе, переконував він, людина обере власний шлях та виконає своє земне призначення. Багатство, гроші вважав джерелом усілякого зла, а сили для боротьби з ним бачив у кожній людині. Для цього потрібна споріднена праця, гармонія з собою і навколишнім світом, природою. Все це знаходив сам, залишивши роботу в Харківському колегіумі й подорожуючи останні 25 років життя українськими землями. Сам у собі філософ навчав людей і творив. Зокрема, завершив «Сад божественних пісень», написав найвідоміші філософські твори. Він залишається єдиним українцем, який створив власну викінчену філософську систему, центральна тема якої - щастя людини та шляхи його досягнення.

Вся лекція супроводжувалася демонстрацією слайдів основних тез філософії Сковороди. Присутні почерпнули багато нової пізнавальної інформації із документальної стрічки про Григорія Сковороду. З великим інтересом прослухали пісні на слова великого філософа та отримали естетичне задоволення від заходу.

Кiлькiсть переглядiв: 0