Весна безсмертя Тараса Шевченка

Кожен народ обирає за символ щось характерне, об’єднавче: той імператора чи вождя, той міфічного героя чи географічну окремішність. Українці ж, як народ романтичний, пісенний, наділений природним мистецьким інтелектом, обрав своїм пророком Поета. І став ним Тарас Шевченко, народжений 200 років тому. Мабуть, не лише батьки-кріпаки, а й сам Господь стояли на сторожі його незрівнянного таланту, для гарту якого випало стільки випробувань, од яких би зламався не один міфічний герой. Змалку напившись із народної криниці чарів рідного слова, незрівнянної пісні, овіяних вітрами легенд про славне й трагічне минуле України, він і своє слово поставив на сторожі людей. На десятки років відірваний від рідного краю, він тільки ним і жив – чи в туманному Петербурзі, чи в солоних сухих пісках над Каспієм.

Історія світової літератури не знає подібного прикладу – щоб народжений кріпаком-невільником став володарем народного духу, пророком, в імені якого цілий світ упізнає загадкову Україну.

6 березня цього року в Броварській центральній районній бібліотеці відбулося відкриття мистецького вернісажу «Тарас Шевченко – художник», за участю учнів 10-го класу Броварського ЗОШ І-ІІІ ст. №6.

Проведення заходу було спрямоване на ознайомлення учнів з Шевченком, як художником.

Про кожну репродукцію картини з виставки присутнім розповіла методист ЦРБ Шаповал Ольга Іванівна, наголосивши на тому, що ювілей Тараса Шевченка торкається кожного з нас не лише через те, що колись він освятив своїм перебуванням нашу Броварщину, а й через те, що без його високого слова ми б давно сконали під копитами різних завойовників. Нехай нині його творчість відсунута на глухомань спритними лихварями – це про минуще, тимчасове в Україні, бо «народ, який обрав поета за пророка, ніколи не помре».

Вступаймо ж упевнено в чергову весну безсмертя Тараса Шевченка!

Кiлькiсть переглядiв: 0