• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2014
  • виїзний семінар-практикум на тему Роль бібліотек у формуванні інноваційного світогляду користувачів

«Матерія і дух у ПозаЧассі!

З'єднай у Тверді і Душа - Жива.

З'єднай у Тверді і Душа - Жива.

Зіб'єшся - стежка у житті крива”.

Володимир Зикий

Апостол Іоанн стверджував: «Усе через Слово постало … і ніщо, що постало, не постало без нього». Немає вищої сили за слово, і ніщо краще за нього не зможе розкрити людського Єства. Таким талантом слова наділено поета Володимира Зикого, щоб міг «побачити майбутнє у минулім», щоб «в храмі ницості і лукавства» ніс людям правду про їхню сутність, щоб у серцях будив неспокій і ...любив, «так щиро, вистраждано й гірко».

19 березня цього року на базі Гоголівської сільської бібліотеки Броварського району, під час проведення Броварською центральною районною бібліотекою семінару на тему: “Роль бібліотеки у формуванні інноваційного світогляду користувачів”, відбулась презентація нової книги самобутнього поета з Броварщини Володимира Петровича Зикого “Грицько Чупринка” - про українського поета, уродженця села Гоголів Броварського району (на той час - містечка Гоголів на Чернігівщині) - Григорія Аврамовича Чупринки, більш відомого як поет Грицько Чупринка.

Сам автор поеми Володимир Зикий народився в старовинному козацькому селі Ядлівка на Чернігівщині (нині - село Перемога Баришівського району на Київщині) в селянській сім'ї. Понад чотири десятиліття він працював лікарем в селі Семиполки Броварського району, органічно вписавшись в трудовий ритм і громадське життя села. Природний демократичний український Світогляд сповідує чи не з дитинства. Він стоїть на національно-державницькій платформі. Займає активну громадянську позицію - майже три десятки років обирався депутатом Семиполківської сільської ради. Він - лікар, поет, філософ, якщо сказати вагоміше - вічний українець із добрим серцем і глибинним скарбом менталітету своїх предків, безкорисливий, щирий, відвертий, комунікабельний.

Митець торкається у своїх творах проблем історичної пам'яті, спадковості поколінь, збереження духовності, наших святинь:

“Та дух народу ожива.

Свого наснажить мати сина.

У серці Огненні Слова:

Іще не вмерла Україна”

Презентація його поеми «Грицько Чупринка» відбулася за участі бібліотечних працівників Броварського району, поціновувачів творчості земляка, учнів загальноосвітніх шкіл села та представників Гоголівської громади.

Відомо, що дорога від життєвих вражень до мистецького твору терниста. У Володимира Петровича вона «на відстані серця».

Українське слово завжди було близьким для Володимира Петровича, в 90-х роках ХХ ст. він зробив перші творчі спроби. Володимир Петрович – член Броварського літературно-мистецького об’єднання «Криниця», друкується у вітчизняних та зарубіжних (США) засобах масової інформації. Лауреат Броварського поетичного фестивалю за 2007 рік. У 2011 році видав першу поетичну збірку «Іду із осені у літо».

Про становлення творчого шляху самобутнього поета Зикого розповіла присутнім місцевий краєзнавець, патріот своєї малої Батьківщини, вчитель української мови і літератури Коцюба Ольга Олексіївна, яка відзначила творчий внесок Володимира Петровича у скарбницю збереження і відродження пам'яті видатного літературного і громадського діяча Грицька Чупринки, гоголівчанина, який безмежно любив свій край і, як Т.Г.Шевченко, мріяв бачити його вільним і квітучим. А також ознайомила присутніх із маловідомими і малодослідженими фактами біографії Г.Чупринки, висловивши стурбованість тим, що для нащадків може втратитись важливий матеріал про творчий шлях митця і, головне, про відсутність на Батьківщині видатного поета-патріота його музею.

В ході заходу присутні стали учасниками ще однієї теми - короткого літературного вечора, присвяченого самому Григорію Чупринці. Ведуча цього дійства, бібліотекар Гоголівської сільської бібліотеки Бабченко Ганна Павлівна, провела екскурс в історію життєвого і творчого шляху Грицька Чупринки. Наголосила, що понад 70 років ім’я поета Грицька Чупринки замовчувалося і майже не згадувалося. Та у свідомості гоголівців він жив постійно, а ім’я його передавалося нащадкам. Грицько Чупринка народився 27(29) листопада 1879 року у містечку Гоголіві на Чернігівщині в сім’ї, предки якої були козаками. Молодість Чупринки припала на роки панування соціалістичних ідей в українській суспільній думці. Своїм переконанням він залишився вірним і перед лицем смерті - у серпні 1921-го року Чупринка був заарештований Київською ЧК і 28 серпня розстріляний за намагання (цитата) «установлення Української Народної Республіки проти волі робітників і селян». Та назавжди в пам'яті земляків залишається його поезія, сповнена оспівування рідного краю, уболівання за долю свого народу, його непереборний дух.

Огляд життєпису та творчості видатного земляка-гоголівчанина Г.Чупринки супроводжувався його віршами у майстерному виконанні учнів старших класів Гоголівської ЗОШ I-III ступенів та Гоголівської ЗОШ I-II ступенів і найменшої учасниці - чотирирічної гоголівчанки Настечки Ардикуци, яка виразно продекламувала поезію “Хмарки”.

Сьогоднішнє представлення поеми В.Зикого «Григорій Чупринка» стало другою книжкою поета, в якій чітко проглядається український світогляд автора, його національно-державницькі погляди.

Сподіваємось, що книга знайде свого читача, не залишить байдужим того, хто вирішить з нею ознайомитись.

Кiлькiсть переглядiв: 0