/Files/images/rzn_foto/a1.jpgЦікавість до української народної вишивки, особливо до її регіональних особливостей, росте з кожним днем. Сучасні майстрині вишивальниці все частіше звертаються до першоджерел: музейних експонатів, приватних колекцій, етнографічних матеріалів. Єдиний україномовний інтернет-ресурс, присвячений вивченню народної вишивки, веб-спільнота «Спілкування за вишиванням» підтримує інтерес до давніх українських швів і техніки вишивки (занизуванню), традиційних орнаментів різноманітними формами роботи, починаючи з пошуку тематичної літератури і закінчуючи онлайн-навчанням в форматі артілей, майстер-класів, проведення заохочувальних конкурсів і т.п.

На початку 1870-х років Ольга Косач почала збирати зразки вишивок, одягу, писанки, орнаменти, і, як наслідок цієї кропіткої роботи, в 1876 році в Києві вийшов з друку альбом «Український народний орнамент: вишивки, тканини, писанки», який складався з 31 таблиці і вступного слова М.Драгоманова і В.Антоновича. До речі, творчий псевдонім «Олена Пчілка» з’явився саме під час етнографічних пошуків на Волині, де Ольгу називали Оленою, а щодо Пчілки - Ольга Косач завжди любила бджіл, як символ непосидючої і постійної дії.

14 грудня 2014 року в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч з представниками громадського об’єднання веб-спільноти «Спілкування за вишиванням». Захід був поділений на дві частини: теоретичну та практичну.

Тетяна Серебряннікова, член цієї спільноти, розповіла про виникнення вишивки на основі ткацтва, що таке орнамент, що таке схема та чисниця (найменший стібок), продемонструвала відшиті аркуші з альбому колективом спільноти вишивальниць.

Майстрині Валентина Бондаренко, Оксана Дмитренко та Тетяна Зез провели майстер-клас по занизуванню. Присутні здобули навики стародавньої народної вишивки та отримали масу позитивних емоцій від спілкування.

Також відбувся показ колекції дитячого одягу від ZETA atelier.

Завершився захід врученням Подяки колективу Броварської ЦРБ за підтримку учасників Всеукраїнського проекту «Вишивка етнографічна: «Український народний орнамент: вишивки, тканини, писанки» О.П.Косачева. Київ, 1876» та плекання народних традицій вишивання.

Кiлькiсть переглядiв: 0