Цікаво та змістовно пройшов урок історії в учнів 10-го класу Броварської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Він запам’ятається школярам ще й тим, що проводив його не вчитель історії, і не в стінах рідної школи. Для того, аби узагальнити історичну подію – відзначення 25-річчя Народного Руху України, учні були запрошені до центральної районної бібліотеки. Година спілкування під назвою «Вони боролися за незалежність», яку підготували методисти з краєзнавчої робити, не залишила байдужими нікого з присутніх на заході.

Народний Рух України є однією з перших партій в новітній українській історії. Розпочавши своє життя у 1989 році як громадсько-політичний рух, що об’єднував різні демократичні угрупування, він став рушійною силою, котра повела українців до здобуття незалежності. Саме створення та розвиток української самостійної держави, відродження української нації, захист національних інтересів – були і залишаються головними завданнями Народного Руху України. Іван Драч, Михайло Горинь, В’ячеслав Чорновіл та інші очільники НРУ доклали неабияких зусиль, щоб в органах влади всіх рівнів закріпити здобутки відродження української національної свідомості.

Почала годину спілкування методист ЦРБ Шаповал О. І., яка ознайомила дітей із темою заходу та ключовими історичними моментами. Відеосюжет, що був запропонований присутнім, переніс їх у ті буремні роки, коли Народний Рух України лише зароджувався. Цікаві історичні світлини, книжкова виставка у читальній залі– все витримано у національному, патріотичному стилі. Шанованим гостем на заході був один із перших учасників Народного Руху на Броварщині, колишній вчитель, Зубченко Петро Прокопович. Відверта розповідь про створення, а пізніше й переслідування та приниження, які зазнавали свого часу учасники Руху Броварщини, змусила задуматися не лише учнів школи, але й їхніх наставників.

Під час змістовної години спілкування присутні пригадали історичні моменти становлення нашої держави. Мета уроку історії, який відбувся в стінах бібліотеки, з формування та розвитку почуття патріотизму та національної гідності у підростаючого покоління була досягнута.

Кiлькiсть переглядiв: 0