«І мене в сім'ї великій,

В сім'ї вольній, новій,

Не забудьте пом'янути

Незлим, тихим словом»

Т.Г. Шевченко

Тарас Шевченко вніс неоціненний вклад у духовну скарбницю людства. Його твори сіють зерна світла й добра, палахкотять незгасним полум'ям безкомпромісної справедливості, проникливої мудрості.

Броварський край тісно пов'язаний із славетним ім'ям Світоча, який став уособленням прагнення до волі не тільки нашого багатостраждального народу, а й народів світу.

Всім відомо, що в травні 1861 року на місці броварського парку, зупинялася траурна процесія з прахом Великого Кобзаря – так пролягав останній шлях Т.Г.Шевченка з Петербурга до Канева.

Не залишились осторонь увічнення пам'яті генія українського народу і в селі Княжичі Броварського району. Тут 20 травня 2014 р. за сприяння органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Броварщини біля пам’ятника Т.Г.Шевченка, який встановлений в центрі села, проведено захід з нагоди річниці перепоховання світоча українського народу, борця за вільне життя, нашого невмирущого поета − Тараса Григоровича Шевченка.

Ця дата важлива для кожного українця. Образ Шевченка дорогий і близький всім, а тому і через століття люди будуть вшановувати його пам’ять.

І як наголосила заступник голови Броварської РДА Прянішнікова К.В.: «День перепоховання Тараса Григоровича – не просто повернення тіла Кобзаря. Це повернення його духу. У той день, коли в Україну повернули тіло Шевченка, всі українці відчули, що є богообраними, бо в них є надзвичайне. Це – слово великого Тараса, Українського Народного Пророка.»

До дня вшанування Кобзаря в Княжицькій сільській з допомогою спеціалістів Броварської центральної районної бібліотеки розкрито книжково-ілюстративну виставку «Вічний як народ». Шевченківська вітальня представлена портретом Тараса Григоровича, репродукціями його картин та багатотомним виданням творів. Тут усе дихає Кобзарем. Увійшовши до цього храму, відчуваєш неймовірну гордість за те, що великий Тарас – українець. І ще більшу – що можеш називати себе його співвітчизником.

Визначальним на цьому заході стало підведення підсумків районного конкурсу «Перо натхнення», присвяченого 200-ій річниці від дня народження Кобзаря, який проведено в березні цього року. У номінаціях «Кращий творчий колектив читців», «Кращий поет-аматор», «Майстер розмовного жанру» брали участь понад 90 учасників, серед яких аматорські театральні гуртки, вокальні ансамблі, читці, поети.

Перемогу здобули таланти з селищ Калита та Калинівка, сіл Літки, Семиполки, Требухів. А наймолодшою переможницею такого масштабного конкурсу стала першокласниця Ярослава Ярема – активна читачка Калитянської селищної бібліотеки, яка майстерно, вдумливо і з натхненням декламувала вірші Шевченка.

Вручення відзнак аматорам мистецтв відбулось за участі заступника голови Броварської райдержадміністрації Прянішнікової К.В., Княжицького сільського голови Касьян О.І. та представників Княжицької сільської ради.

Кiлькiсть переглядiв: 0