Збереження національного надбання.

Кожен українець має бути обізнаний з історією свого народу. Мусить знати, як жили наші діди і прадіди, за що вони боролися і як будували собі ліпшу долю, чим користувалися в побуті, в що одягалися.

Накопичуючи набуте протягом багатьох тисячоліть, українці дбайливо зберігають все, що називається пам'яттю народною. Це - традиції, звичаї, обряди, пісні, говірки, вироби народних промисловців та твори мистецтва – все те, що і є національно-культурним надбанням.

З метою дбайливого збирання і охорони всього набутого багатьма поколіннями, створені музеї, що є важливим осередком популяризації національної культури. В них зібрано надзвичайно багато цінних реліквій пов’язаних з народними звичаями, обрядами.

Останнім часом досить популярними стали краєзнавчі світлиці, створені при бібліотеках. Користувачі книгозбірень, особливо школярі і молодь, з цікавістю розглядають виставлені в таких світлицях експонати, розпитують як ними користувалися наші предки в побуті. Чим обробляли землю, з чого та як шили одяг та взуття, на чому і з чого готували їжу тощо.

Ряд предметів старовини зібрано та експонується і в Требухівській сільській бібліотеці. Це – одяг, святкові та буденні вишиті жіночі сорочки, корсети, хустки, а також взуття, літнє та зимове. Домоткані доріжки з вовни та гарусу, рядна, вишиті рушники, наволочки, настільники. Кожен твір художньої вишивки та ткацтва, що зберігаються у колекції нашої світлиці, дає сучасникам уявлення про естетичні уподобання та високу майстерність їх творців.

Кераміка представлена у нас гончарними виробами: миски, глечики, макітри, дитячі іграшки.

Дерев’яні предмети побуту – прядка, гребінь, рубель і качалка (для прасування одягу), скриня, скарбничка, рогачі, кочерги, сито, обплетена лозою сулія і т.п. Сільські народні умільці виплели для інтер’єру світлиці лісу (тин) з ліщини, коня з берези, макет печі, деревну колиску з немовлям, дорідну молодицю в українському національному вбрання.

Багато з цих виробів ми використовуємо на вечорницях, що відбуваються щороку у бібліотеці напередодні свята Андрія Первозванного. В бібліотеці на народознавчу тематику проводяться вікторини, читацькі конференції, бібліотечні години, усні журнали, засідання літературної вітальні.

Бібліотекар Требухівської с/б

Кольцова Н.Т.

Кiлькiсть переглядiв: 0