• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2015
  • Бібліотека для користувачів: відданість традиціям, співзвучність сучасному, відкритість майбутньому

«…Коли людина полюбить Бога, тоді для неї є милим усе, що Богові належить, що до Бога веде і що Йому миле. Тоді дорогим і милим стає їй Боже Слово, через яке вона краще пізнає Бога, і Божий Закон, в якому виражена Його воля, і молитва, якою з ним розмовляє. Мила їй також кожна людина бо в ній вона бачить Божу дитину. Так любов Божа просвічує ціле життя людини. А головне, просвічує вона взаємовідносини між людьми.»

Митрополит Андрей Шептицький

Саме зі слів одного з найвизначніших діячів української історії і культури ХХ століття митрополита УГКЦ Андрея Шептицького розпочався районний День методиста для бібліотечних працівників Броварського району 21 серпня 2015 року на базі центральної районної бібліотеки.

До 150-річчя від дня народження великого просвітителя та духівника нашої нації методично-бібліографічним відділом Броварської ЦРБ було підготовлено та проведено годину духовності «Світильник істини».

Ім’я Андрея Шептицького вже давно стало символом української церкви, символом духовності нації, символом національного єднання народу. Для кожної людини ця незвичайна харизматична постать – це святий приклад для наслідування. Адже його заповіти – вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства та патріотизму – це завіти на всі віки, на всі прийдешні покоління.

Наші сучасники повинні почути слова митрополита Андрея, які він висловив у Пастирському посланні до духовенства: «…не у зовнішніх обставинах і не в політичній констеляції лежить розв’язка великих історичних завдань народу, а тільки у внутрішній силі його культури…»

Сьогодні українці захищають свою вільну державу і свою унікальну культуру від агресора. Поборовши ворога, ми обов’язково мусимо дослухатись до таких простих та мудрих порад великого духовного наставника, і збудувати справжню «рідну українську хату», якою пишатимемося та яку мріяв побачити сам митрополит Андрей Шептицький.

До уваги колег було запропоновано перегляд фільму кіностудії «Контакт» спілки кінематографістів України «Богові і людям».

Після урочистого заходу завідуюча методично-бібліографічним відділом Броварської ЦРБ Кальченко О.М. продовжила День методиста на тему «Бібліотека для користувачів: відданість традиціям, співзвучність сучасному, відкритість майбутньому» зазначивши, що поєднання традиційних та інноваційних форм роботи є необхідною умовою успішної адаптації книгозбірень до сучасних вимог сьогодення. Особливу увагу було приділено інформатизації бібліотечної галузі району, детально розкрито структуру, зміст та принципи роботи сайту Броварської центральної районної бібліотеки.

Актуальним та доречним був обмін досвідом завідуючих Плосківської бібліотеки-філіалу № 17 Лазаревої Н.П. та Руднянської бібліотеки-філіалу № 20 Нерейка А.Б. щодо ефективного використання технологічних інновацій у щоденній роботі книгозбірень.

Із сучасним станом та функціонуванням бібліотеки у правовому полі ознайомила методист Броварської ЦРБ Проскурня О.А.

Бібліографічну діяльність українського письменника, етнографа Б.Грінченка цікаво розкрила головний бібліограф методично-бібліографічного відділу Музика Н.М., підкресливши виваженість історичних праць літературознавця та його вагомий внесок у роботу сучасної бібліотечної галузі.

Директор Броварської ЦБС Кошелєва Л.В., відповівши на численні запитання працівників бібліотек-філіалів, підвела підсумки чергового Дня методиста та привітала усіх із прийдешніми святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України.

Кiлькiсть переглядiв: 0