Взаємодопомога завжди була ключовим поняттям у громадському побуті нашого народу і необхідною умовою життя, коли кожен приходив на допомогу іншому.

Громада мала таке ж велике значення, як і родина. Власне, це і була родина – велика і дружна, яка поділяла радощі і розраджувала в горі. Кожен відчував плече громади і, у свою чергу, будь-коли ладен був підставити власне плече сусіду. Готовність допомогти ближньому переконливо свідчила про високі морально-етичні якості українців, про те, що відома на весь світ їхня душевність - це не порожні слова. Та й відпочинок у великому колі односельчан був веселішим: «У гурті і каша їсться», - казали з цього приводу наші пращури.

Протягом багатьох століть виробився цілий кодекс громадського життя, сформувалися його звичаї.

Саме про життя українців у громаді, її виховну роль, форми народної взаємодопомоги, найвідоміші місця громадського спілкування розповіла на черговому засіданні любительського клубу «Неопалима купина» завідуюча методично-бібліографічним відділом Броварської ЦРБ Кальченко О.М.

Кожен з гостей центральної районної бібліотеки мав змогу висловити своє ставлення до такої сільської общини, її думки, моралі, інколи відвертого втручання в особисте життя людини, допомогу у подоланні життєвих негараздів та у збереженні народних традицій України.

Вдало підібрана тематична література знайомила допитливих членів клубу з регіональними особливостями та різновидами громад, авторськими творами про них.

Народознавча світлиця «Неопалима купина» запрошує усіх небайдужих до власної історії та минулого українського народу на свої унікальні засідання.

Кiлькiсть переглядiв: 0