«Мойсей Українського Духу»

(до 150-річчя від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького)

«…Коли людина полюбить Бога, тоді для неї є милим усе, що Богові належить, що до Бога веде і що Йому миле. Тоді дорогим і милим стає їй Боже Слово, через яке вона краще пізнає Бога, і Божий Закон, в якому виражена Його воля, і молитва, якою з ним розмовляє. Мила їй також кожна людина бо в ній вона бачить Божу дитину. Так любов Божа просвічує ціле життя людини. А головне, просвічує вона взаємовідносини між людьми.»

Митрополит Андрей Шептицький

До 150-річчя від дня народження великого просвітителя та духівника українського народу митрополита Андрія Шептицького бібліотекарями відділу обслуговування Броварської центральної районної бібліотеки було підготовлено та проведено день інформування «Світильник істини».

Ім’я Андрея Шептицького вже давно стало символом української церкви, символом духовності нації, символом національного єднання народу. Для кожної людини ця незвичайна харизматична постать – це святий приклад для наслідування. Адже його заповіти – вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства та патріотизму – це завіти на всі віки, на всі прийдешні покоління.

Наші сучасники повинні почути слова митрополита Андрея, які він висловив у Пастирському посланні до духовенства: «…не у зовнішніх обставинах і не в політичній констеляції лежить розв’язка великих історичних завдань народу, а тільки у внутрішній силі його культури…»

До уваги гостей Броварської ЦРБ було запропоновано перегляд фільму кіностудії «Контакт» спілки кінематографістів України «Богові і людям», у якому детально висвітлено життєвий та творчий шлях справжнього Пастира українського народу, опікуна і мецената національного мистецтва митрополита Андрея Шептицького.

Унікальні та історично-виважені матеріали книжкової презентації «Мойсей Українського Духу» не залишили байдужим жодного користувача книгозбірні, а рідкісні світлини визначного громадського і релігійного діяча України підкреслювали урочистість експозиції.

Сьогодні українці захищають свою вільну державу і свою унікальну культуру від агресора. Поборовши ворога, ми обов’язково мусимо дослухатись до таких простих та мудрих порад великого духовного наставника, і збудувати справжню «рідну українську хату», якою пишатимемося та яку мріяв побачити сам митрополит Андрей Шептицький.

Кiлькiсть переглядiв: 0