• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2015
  • Організація роботи бібліотек з формування національної самосвідомості та патріотизму

Кожен народ має свої духовні скарби, які надихають його на боротьбу за національне визволення та соціальну справедливість. До таких скарбів належать національна символіка країни та її пісні-гімни, які є найвищим виявом патріотичних почуттів людини.

Українська пісня – це душа українського народу. Доля таких пісень подібна його долі. Коли народ оживав та воскресав духом – оживали та воскресали його пісні, коли українців гнітила неволя, духовне рабство – замовкала народна душа, але ніколи не вмирала. Пісні продовжували жити , вселяючи у серця віру на краще майбутнє.

Такі пісні переслідувалися за царського, австро-угорського, сталінського, радянського режимів. За них кидали в тюрми, засилали в Сибір, розстрілювали на майданах. Вони, такі світлі й благородні за своїми помислами, були страшні для тих, хто поневолював Україну. Вони злітали і над могилою Т.Шевченка, зливаючись із «Заповітом», і на селянських вічах та студентських зібраннях, і під час патріотичних маніфестацій, які проводилися на знак протесту проти чужоземного поневолення українських земель. Пісні завжди були з нашим народом у всі радісні та сумні моменти його історії, виконуючи свою визвольну місію.

«Нехай окриляють нас наші пісні-гімни у боротьбі за волю України та надихають наші серця священною любов'ю до рідної України!» - з такого патріотичного заклику розпочалася чергова конференція бібліотечних працівників Броварської ЦБС на тему: «Організація роботи бібліотек з формування національної самосвідомості та патріотизму» у читальній залі Броварської районної бібліотеки 23 квітня 2015 року.

Завідуюча методично-бібліографічним відділом Кальченко О.М. цікаво та змістовно розповіла про давні і сучасні пісні-гімни, підкресливши їхній патріотизм та актуальність сьогодні. Присутні дізналися про історію створення таких пісень, відкрили для себе забуті імена українських поетів та композиторів, познайомилися з відеозаписами найвідоміших з них. Хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв Євромайдану та полеглих воїнів АТО, урочисто виконали Гімн України.

Наголосивши на необхідності проведення патріотичних заходів у сільських та селищних бібліотеках-філіалах, вихованні поваги до минулого своєї країни, любові до рідної землі та вивченні історії рідного краю, директор Броварської ЦБС Кошелєва Л.В. розпочала бібліотечну конференцію, на якій особливу увагу було приділено питанням національної свідомості і патріотизму.

Про роль і форми бібліотечної роботи у формуванні патріота своєї Вітчизни детально та пізнавально розповіла завідуюча відділом обслуговування Броварської ЦРБ Дяченко Н.К.

Невідомі імена української бібліографії продовжувала відкривати у своєму виступі головний бібліограф методично-бібліографічного відділу Музика Н.М., розповівши про діяльність та життєвий шлях видатного бібліотекаря-педагога Д.Ю. Доброї.

Головний бібліотекар відділу ОВЄФ та МБА Погорельська С.М. повернула усіх присутніх до джерел українського патріотизму, згадавши ключові історичні постаті України та про їх внесок у розбудову нашої держави.

Досвідом роботи з патріотичного виховання Княжицької бібліотеки-філіалу № 5 поділилася завідуюча Сус Т.В., звернувши особливу увагу на роботу свого народознавчого музею під назвою «Мамина світлиця», та необхідності створення подібних куточків народознавства у кожній книгозбірні району.

Про списання та передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2015 року, а також про склад відповідної комісії познайомила завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Броварської ЦРБ Клеменюк І.В.

Відповівши на запитання працівників селищних та сільських бібліотек, директор Броварської ЦБС Кошелєва Л.В. підвела підсумки конференції.

Кiлькiсть переглядiв: 0