Не зміліла пам'яті криниця

(Н.Кольцова)

Під таким гаслом у Броварській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір пам'яті, присвячений видатним поетам, письменникам, прозаїкам, композиторам, співакам Броварщини, які пішли з життя останніми роками.

Здавалося б, що має хвилювати пересічних громадян у таке непросте сьогодення, як не події в АТО і загроза дефолту, бо кожному болить душа за нашу країну, за своїх дітей. Виявляється, болить душа у наших щирих українців і за нашою культурою, і за співучою мовою, і за поетичним словом, що окриляє, надихає, дає «ковток свіжого повітря» і вселяє віру в подальше щасливе, вільне майбутнє. На нашій культурі, на нашій духовності, на пам'яті про події і про людей мають виховуватись наступні покоління, щоб бути свідомими того, що вони – українці, вони – вільний, волелюбний, пісенний, творчий, обдарований народ, який живе словом і ділом.

«І те, що досягли

На теренах життя,

Давайте ж берегти,

Щоб виховать в онуків

Поваги від людей

Щасливе відчуття»

Ці поетичні рядки Надії Кольцової, самобутньої поетеси, авторки багатьох поетичних збірок, пісень та нарисів про видатних земляків, члена Національної спілки журналістів України, члена Броварської літературно-мистецької асоціації «Пролісок», бібліотекаря I категорії Требухівської бібліотеки-філіалу № 8 Броварської централізованої бібліотечної системи, депутата Требухівської сільської ради, за ініціативи якої і відбувся цей вечір пам'яті, повністю передають мету заходу.

Ошатна зала районної бібліотеки в чергове була заповнена поціновувачами творчості обдарованих земляків. Серед присутніх Анатолій Лемпіцький – поет, колишній директор Броварського заводу комунального устаткування, почесний громадянин м.Бровари, аматорський колектив «Ентузіасти» та його керівник поетеса, голова бібліотечної ради Броварської центральної районної бібліотеки Людмила Чебіна, родичі та друзі поетів, письменників, прозаїків, композиторів, співаків нашого благословенного Придесенського краю.

Букети квітів солістам аматорського колективу «Ентузіасти» від вдячних слухачів, сивочолі чоловіки у вишиванках, жінки поважного віку в національних строях, палаюча свіча на столі, світлини місцевих поетів і письменників, пам'яті яких і присвячений захід, усміхнені обличчя присутніх … І на цьому фоні мелодійний, зачаровуючий голос ведучої Надії Тимофіївни Кольцової. Її натхненна розповідь про такого відомого земляка як непересічний Микола Данилович Сом, викликала сльози на очах учасників заходу. А пісні в дуеті з Людмилою Чебіною «зірвали шквал» аплодисментів. Не обминула увагою Надія Тимофіївна і постать Петра Тронька, доктора історичних наук, професора, академіка НАНУ, ідейного натхненника і голови Національної спілки краєзнавців України, 100-річний ювілей якого днями святкує Україна.

Завдяки ведучій запрошені змогли почути поезії М.Сома у його особистому виконанні під час демонстрації уривків з відеофільму, підготовленого Надією Тимофіївною, та подивитись один з краєзнавчих заходів, в якому приймав участь і Микола Данилович.

Директор Броварського районного будинку культури Сергій Лисенко розповів про свого батька Миколу Лисенка, справжнього патріота України, дослідника минувшини та представив фільм-спогад про його життєвий і творчий шлях.

В програму вечора пам'яті ввійшли спогади про творчих особистостей нашого району. Серед них Лариса Михайлівна Кедровська – поетеса, вчителька, авторка поезії «Гімн Броварам», член літературно-мистецької асоціації «Пролісок». Людина, яка, навіть, останні хвилини свого життя віддала улюбленій справі педагога, і яка ще з дитинства писала вірші та не мислила себе без поезії. Солісти колективу «Ентузіасти» виконали пісні на вірші Л.Кедровської та на музику В.Марченка і Л.Чебіної «Цвітуть троянди», «Річенька».

Згадали і про Володимира Олександровича Марченка – місцевого композитора, першого керівника хору «Криниця», колишнього директора Броварського районного будинку культури, постійного користувача Броварської ЦРБ, музичного керівника аматорського колективу «Ентузіаст», пам'ять про якого свято береже колектив та має в своєму постійному репертуарі його пісні на слова Миколи Луківа. Він - автор музики до багатьох пісень на вірші поетів-земляків, серед яких і Надія Кольцова. На шану В.Марченку дует «Ентузіастів» виконав для присутніх пісню «Зозуля» на слова М.Шмаля, присвячену саме композитору.

Не оминули увагою постать Миколи Федоровича Строя – поета, члена літературно-мистецької асоціації «Пролісок», літературного об'єднання «Криниця». В пам'ять про М.Строя прозвучала пісня на його слова «Стежина» у виконанні Л.Чебіної.

Вшанували і колишнього музичного керівника новоствореного співочого колективу «Ентузіасти», лікаря швидкої допомоги Марка Андрійовича Сіроштана, постійного учасника і організатора художньої самодіяльності, який прожив все своє життя з музикою і піснею, Про нього казали, що він найкращий співак серед лікарів і найкращий лікар серед співаків. М.Сіроштан, за відсутності приміщення, кілька років проводив репетиції колективу у власній квартирі, двері якої завжди були відкриті для аматорів мистецтва.

Відзначили на вечорі Володимира Федоровича Конощенка – митця хорової справи, композитора сучасної української пісні, автора численних обробок українських народних пісень. Авторська пісня В.Конощенка «Ой на горі два дубки» стала народною. Творчий неспокій привів його до народного хору «Криниця» Броварського районного будинку культури. На згадку про Володимира Федоровича солісти колективу «Ентузіасти» виконали пісні на музику талановитого композитора «А зозуля кує» та «Заспівай мені, мамо».

Доброго слова удостоївся і Панаїт Миколайович Вакаренко – композитор, вчитель-методист, автор багатьох статей з проблем музично-естетичного виховання дітей та юнацтва, автор кількох сотень пісень та вокалізів. Стараннями П.Вакаренка був створений ансамбль «Чатарі» та хор козацької пісні. В честь Панаїта Миколайовича «Ентузіастами» виконані пісні на слова Н.Кольцової та В.Юрченка «Поверни мене в казку», «Дорога до серця».

Цей літературно-музичний вечір пам'яті звернув нашу увагу на необхідність збереження і примноження творчих здобутків талановитих земляків для прийдешніх поколінь, об'єднав однодумців у прагненні збирати воєдино такі «перлини» самобутності, викликав не одну сльозу запрошених. «Лиш від щастя сльоза» - так називалась пісня на музику В.Марченка та слова Н.Кольцової, яка прозвучала у виконанні колективу «Ентузіасти»:

«І нев’януча квітка,

і холодна роса,

Хай зволожує очі

Лиш від щастя сльоза».

Очі присутніх дійсно були зволожені від натхненних розповідей і виступів Н.Кольцової та Л.Чебіної, і від такого проникливого співу сивочолих, сповнених почуття гідності солістів аматорського колективу «Ентузіасти», і від кадрів, які демонструвались на вечорі.

У пам'яті немає строку давності. Ми повинні пам’ятати тих, хто прославляв наш край.

Такі заходи несуть в собі глибоке виховне і культурне значення, відроджують духовність, спонукають до літературних досліджень, викликають захоплення справжніми ентузіастами своєї справи.

Кiлькiсть переглядiв: 0