18 травня 2015 року в читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки до Міжнародного дня музеїв відвідувачам був запропонований тематичний перегляд прес-калейдоскопу: «Подорож по музеях Київщини».

Присутні переглянули книгу, видану на 1100-ліття першої згадки у літописному джерелі «Переяслав у віках», яка містить відомості про музей просто неба в Пирогово – державний музей народної архітектури та побуту історико-етнографічних районів України – це архітектурно-ландшафтний комплекс, експозиція якого розкриває тяжке становище селянства до 1917 року, про масове розшарування та суперечності і про соціальну нерівність - все «унікальне» і «неповторне». Дослідницький матеріал групи науковців всебічно висвітлює роль видатних особистостей та інших персоналій в історичних подіях, які відбувались на Переяславщині в контексті формування української державності.

Ознайомившись із фотоальбомом про державний архітектурно-історичний заповідник «Софійський музей», читачі дізнались, що у фондах Софійського собору зібрано понад 60 тисяч одиниць зберігання, серед яких археологічні колекції, обмірні креслення на пам’ятках, фотографії, архітектурні деталі, багатовікові мозаїки і фрески XI століття, які вражають людей протягом віків і зараз справляють на присутніх велике естетичне враження.

Науково-популярне видання «Переяславський скарб» Миколи Махінчука висвітлює події про визначні місця, пам’ятки архітектури та культури від часів Київської Русі до сьогоднішніх днів - документальну повість про події тих часів та визвольної війни українського народу проти польської шляхти 1648-1654 рр., про Григорія Сковороду і Великого Кобзаря, а також містить унікальні експонати Переяслав-Хмельницького історико-культурного заповідника.

«Туристичний путівник Києвом» ознайомив присутніх з археологічними, історичними, етнографічими, архітектурно-мистецькими пам’ятками, з розкішними природними парками і заповідниками та давніми храмами України.

Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., де у трьох поверхах музейного меморіалу розміщено більше 8 тисяч експонатів. Всі складові частин ансамблю музею: архітектура, мозаїчний живопис, скульптура та природний ландшафт, які складають цілісну героїчну ідейно-образну симфонію.

Альбом Національного Художнього Музею України Володимира Орловського (1842-1914) та Миколи Пимоненка (1862-1912), видатних майстрів українського класичного живопису, познайомив читачів з їх творчістю, яка припадає на останню чверть XIX – початок XX століття, старший сповідував академізм, а молодший – передвижництво.

Наукове видання, присвячене 100-літтю міста Переяслава (з 1943 р. - Переяслава-Хмельницького), де представлено дослідницький матеріал творчого колективу науковців, що висвітлює роль таких видатних особистостей як Володимир Мономах, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Григорій Сковорода та інших, які зробили глибокий екскурс в історію просвітительства та освітянських традицій. А також подано інформацію про сучасний розвиток економіки, науки, культури, освіти на Переяславщині.

Україна – країна музеїв. Серед країн Європи вона включена у першу десятку за кількістю й багатством музейних збірок. Практично кожний районний центр Київщини має свій краєзнавчий музей. Музеї – це культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження і використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

Кiлькiсть переглядiв: 0