13 квітня, у понеділок Світлої седмиці, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Свято-Воскресенському храмі с.Зазим'є Першого Броварського благочиння Бориспільської єпархії.

Цей храм було побудовано у 1865 році на кошти земляка - архієпископа Павла Суботовського. За 150 років своєї історії церква витримала гоніння безбожної влади, яка двічі намагалася її закрити. Зокрема, у 1920 році храм було підпалено: пожежа знищила настінний розпис, книги, багато ікон. Проте віруючі зазимці церкву відремонтували і через шість років у ній продовжили звершуватися богослужіння. У 1937 році місцевого настоятеля священика Михайла Подільського було розстріляно, а храм переобладнано під зерносховище. Лише у роки Другої світової війни його знову було відкрито для вірян, а богослужіння відновлено. З того часу і дотепер Свято-Воскресенський храм не закривався.

Після одпусту та хресного ходу Блаженніший владика привітав усіх присутніх зі святом Світлого Христового Воскресіння, 150-річним храмовим ювілеєм, а також нагородив ктиторів парафії.

По закінченню богослужіння Його Блаженство оглянув виставку робіт народно-прикладного мистецтва і взяв участь у відкритті щорічного районного фестивалю «Пасхальна радість», який цього року присвячено 150-річчю Свято-Воскресенського храму. Виступаючи перед гостями та учасниками заходу, Предстоятель сказав: «Сьогодні прекрасна подія в селі Зазим'є: ми зібралися, щоб відсвяткувати великий день Світлого Христового Воскресіння і відзначити 150-літній ювілей цього прекрасного храму, який стоїть перед нами і нагадує про те, що село завжди було духовно живим. Прекрасний сонячний день, який благословив Господь, є свідченням того, що це свято є великим і для Неба, в якому завжди сяє Сонце Правди – Бог».

Броварська центральна районна бібліотека разом з членами гуртків «Лялька-мотанка» та «Дивокрай» взяли участь у конкурсі, який відбувся у рамках ІІ районного фестивалю «Пасхальна радість», представивши писанки, сувенірні бісерні яйця та народні ляльки. За цікавий та оригінальний розпис великодніх яєць, складну техніку виконання та унікальне поєднання кольорів краєзнавчий гурток «Дивокрай» отримав диплом переможця конкурсу «Моя великодня писанка».

Свято Великодня – це велике християнське свято, особливо у православному світі. Воно несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу надією.

Тож нехай Божа милість та благословення ввійдуть у наше життя, а мир, любов та злагода запанують в оселі.

Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!

Кiлькiсть переглядiв: 0