Українські сімейні звичаї та обряди

Відомий український поет В.Симоненко закликав:

«В океані рідного народу

відкривай духовні острови.»

Такими духовними островами в житті українців завжди були народні традиції та звичаї. Вони вироблялися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення. Народні традиції та звичаї визначають витоки української нації, ті риси духовного і матеріального життя, якими ми вирізняємося з-поміж інших народів.

Українці, як одна з найдавніших націй у світі, мають багаті й своєрідні народні сімейні звичаї та обряди. Саме сімейна обрядовість підтримувала лад у родині, освячувала перехідні моменти в житті людини, найважливіші його етапи. Крім того, вона встановлює духовний зв’язок між поколіннями. Багато в чому завдяки міцній українській сім’ї наш народ зберіг себе, свою культуру та самобутність, зберіг віру й залишився добрим і душевним. Завдяки їм ми відомі у світі як працьовиті, щирі, гостинні й дотепні, з великим потягом до знань, шанобливим ставленням до свого родоводу та близьких і зневажливим до тих, хто забуває звичаї свого народу.

4 вересня 2015 року у читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки відбулися народні посиденьки любительського клубу «Неопалима купина» на тему «Українські сімейні звичаї та обряди». Завідуюча методично-бібліографічним відділом Кальченко О.М. цікаво та пізнавально розповіла про давню сімейну обрядовість нашого народу, підкресливши, що

нині, як і багато століть тому, народні звичаї та традиції є одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. Кожний з нас є спадкоємцем великої скарбниці народної культури, її продовжувачем.

Гості та працівники Броварської ЦРБ із задоволенням ділилися своїми спогадами та знаннями української обрядовості, згадували свої родинні витоки та коріння, зацікавлено розглядали книжково-ілюстративну виставку, дискутували та обговорювали її унікальні матеріали.

Запрошуємо усіх небайдужих до історичної минувшини своєї країни та її народу до Броварської центральної районної бібліотеки на засідання любительського клубу «Неопалима купина».

Кiлькiсть переглядiв: 0