Стрімкий розвиток електронних інформаційних технологій призводить до багатьох змін у сфері діяльності бібліотек. Міністерством культури України впроваджується в дію електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР): інформація від бібліотек здається у режимі онлайн, зберігається на окремому сервері, і доступна для користувачів системи з будь-якого комп’ютера, підключеного до інтернету.

На базі Інтернет-центру Броварської ЦРБ з 13 по 20 травня 2015 р. відбулися практичні тренінг-заняття бібліотечних працівників філіалів ЦБС з електронної звітності ЕСМаР. Завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦРБ Кальченко О.М. детально розповіла про організацію переходу бібліотек на онлайн-звітність та презентувала нову систему. Під час навчання присутні ознайомилися з унікальною формою заповнення звітів бібліотек, принципами роботи з даними, вмінням користуватися системою електронної звітності.

Загалом, 32 бібліотечних фахівців Броварської ЦБС взяли участь у програмі ЕСМаР, в якій кожен філіал звітує за себе.

Одноденні тренінгові заняття – лише початок дистанції, протягом якої бібліотекарі рухатимуться вперед, вивчаючи новітні технології та використовуючи систему електронної звітності.

Кiлькiсть переглядiв: 0