21 травня 2015 року в читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки було проведено екологічну годину «Збережемо красу Землі для наших нащадків» (2011-2020 рр. - Десятиліття біорозмаїття ООН) для учнів 7-Б класу Броварської ЗОШ I-III ст. № 3.

Бібліотекар Дяченко Н.К. провела інтерактивну бесіду з використанням програвача з записами фонового музичного супроводу. Впродовж зустрічі відбулися ігри на екологічну тематику, зачитані поезії, прислів’я та вислови відомих людей про природу.

Ведуча зосередила увагу дітей на тому, що у всіх людей планети одні й ті ж бажання: вони хочуть бути здоровими, довго жити, ростити дітей, а для цього потрібні лише ясне сонце над головою, чиста вода й голубе небо. Але в епоху бурхливого розвитку науки і техніки все більше забруднюється атмосфера, гідросфера та літосфера. Через накопичення великих обсягів відходів людської діяльності, що призвело до виснаження всіх природних ресурсів, людство переживає екологічну кризу, тому потрібно задуматись над тим, що ми залишимо наступним поколінням після нас.

Під час бесіди присутні збагатили свої знання про екологію, екологічну систему, екосферу, біосферу, атмосферу. Вони дізнались про те, що вода – одне з найперших див у природі, забруднюється шкідливими відходами, кожна криниця в Україні має підвищений вміст заліза й отруйних речовин; що повітря має високий рівень забруднення, адже щорічно надходить 20 млн тонн промислових викидів.

Були обговорені питання винищення лісів, що теж становить екологічну проблему сучасності, адже зелені насадження - це легені нашої планети, які виділяють кисень, поглинають промислові викиди, переробляють атмосферні забруднення і підтримують гідрологічний режим річок та захищають поля.

В ході зустрічі діти зачитали прислів’я. А для закріплення почутого, ведуча запропонувала екологічні ігри із запитаннями про екологію рослин «Земля – наш спільний дім», тварин «Флора нашого краю» та проблеми збереження навколишнього природного середовища «Фауна нашого краю + історія».

Бібліотекар спонукала учасників до роздумів, що кожний може зробити для збереження чистоти навколишнього середовища, після чого обговорили про те, що треба користуватися майданчиками для роздільного збору твердих побутових відходів, користуватися пунктами прийому вторинної сировини, здавати макулатуру, не створювати стихійних смітників, не допускати спалювання побутових відходів та інше.

Продовжили зустріч бесідою про Червону книгу, яка щорічно, на жаль, доповнюється зникаючими видами рідкісних тварин і рослин. Діти дізналися, що в Україні повністю зникли такі тварини, як тарпан (дикий кінь), тур та український степовий сайгак. На межі зникнення світлий тхір, норка, горностай та вовк. Зникнення загрожує більше ніж 150 видам рослин України.

Присутні із захопленням сприймали інформацію про речовини, що належать до найнебезпечніших забруднювачів довкілля. Бібліотекар закликала їх бути обережними, нагадавши, що людина – це частина природи, а наша доля в руках тієї ж природи.

Наприкінці заходу кілька школярів зачитали улюблені вірші про природу, про збереження дерев, про красу планети, про бережливе ставлення до неї. Доповнила бесіду пам’ятка про застереження і попередження, що чекає на все людство, якщо не берегти природу.

Учасники заходу послухали умовне звернення Землі до людства і вірш людей до Землі, що дуже їх зворушило. Потім вони зачитали вислови відомих людей про природу.

Закінчилась екологічна година закликом ведучої до дітей, щоб вони були добрішими, їхні серця теплішими, і завжди пам’ятали, що Земля не рабиня наша, а мати.

Всі присутні були активними і небайдужими впродовж зустрічі, вони поглибили і розширили свої знання про екологічний стан природного середовища, адже наша мета - виховувати у них почуття відповідальності за охорону довкілля.

Кiлькiсть переглядiв: 0