• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2015
  • «Загубилось літо золоте у глибині старого саду...»

В читальному залі центральної районної бібліотеки відбулось чергове засідання клубу «Повінь душі»: Фітовітальня «Загубилось літо золоте у глибині старого саду...» (аптека на вашій тарілці).

… Не віриться, що осінь вже довкола,

Хоча в саду посохла матіола.

Доспіли груші, сливи, виноград…

Врожай дорідний зібрано без втрат…

Такими рядками керівник клубу Кондратенко Тетяна Володимирівна розпочала засідання.

Сад! Почувши це коротке слово, здригаємось серцем і налаштовуємось на особливий, світлий лад. В ранніх легендах і міфах зазначається не стільки життєва користь плодів і ягід, скільки загальне зачарування садом і його таємничою сутністю. А плоди яблуні, груші, вишні та інших рослин – це натуральні концентрати самих важливих і необхідних людині мікроелементів та корисних речовин, вироблених сонцем у його зеленій лабораторії.

Члени клубу «Повінь душі» та друзі бібліотеки ознайомилися з історичним походженням ягід та плодів, починаючи з біблійського дерева, атрибуту раю – яблуні.

«…А вишні так цвітуть, як за часів Шевченка…», – продекламувала вірш для гостей бібліотеки Чебіна Людмила Іванівна, одна з найактивніших членів клубу.

Не залишила байдужими присутніх і легенда про те, що колись вишневе дерево несли як прапор під час тріумфального в’їзду полководця Лукума (680 р до н.е.) в Рим. У кароокої красуні все корисне: ягоди, листочки, гілочки і плодоніжки.

В ході зустрічі гості почули корисну інформацію про плоди абрикосу, груші, сливи, ягоди малини, смородини, винограду, шипшини. Це найбагатше джерело вітамінів, необхідних для нашого організму.

На закінчення заходу прозвучали рядки вірша та розповідь про красуню калину, про її цілющі якості. В народній медицині її дуже шанують, бо нема кращих ліків не лише від застуди, а й від багатьох інших недугів.

І як лютий мороз не може здолати калину, так і потяг українського народу до волі не здолати.

Вечір закінчився чаюванням та спілкуванням у теплому колі гостей і бібліотекарів.

Кiлькiсть переглядiв: 0