• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2013
  • Відзначення 90-річчя утворення Броварського району

Готуючись до визначної дати – 90-річчя утворення Броварського району, кропітку роботу провели працівники ЦРБ та бібліотек району, що вилилась у пересувну фотовиставку «Броварщина від минулого до сьогодення», з полотнами якої жителі району мали змогу ознайомитись під час святкування цієї знаменної дати в селищі Велика Димерка. Але ж не всі бажаючі могли побачити унікальні фото, починаючи з 1923 року, та згадати свої прожиті роки на Броварщині. Тепер ця пересувна виставка документальних фотографій розгорнута в центральній районній бібліотеці (м.Бровари, вул. Кірова, 36). Фотографії, зібрані з так званого «народного архіву», викликають глибокі почуття і гордості, і радості, і болю.

Наш народ невмирущий, роботящий. За два попередні століття в нашому краї Придесення голоду не було. А ось 1932-33 роки на Броварщину принесли голодомор. Але наші люди трималися. І уже влітку 1933 року в с. Кулажинці функціонував дитячий садок, про що свідчить світлина. Можливо хтось себе впізнає. А 1935 році на свинофермі ім. Сталіна купали поросяток. Є унікальне фото, яке свідчить про функціонування трудової дитячої колонії під керівництвом А.Макаренка…

Наші земляки обживались. Розбудовувались. Та раптом грянула Велика Вітчизняна війна.

Світлини свідчать і про молодь, яку забирали на роботу до Німеччини, і про Героїв, котрі ратно захищали наш край, нашу країну.

Прийдіть подивіться на фотографії, можливо, впізнаєте себе, друга, побратима, своїх рідних.

Люди наші мужні, сильні, оптимістичні. Після війни Броварщина швидко відроджується: відбудовуються старі колгоспи, підприємства, створюються нові, відновлюють роботу об’єкти соціальної та культурної сфери. Уже у 1955 році співає хор Броварського Будинку культури, про що засвідчує ще одна світлина. Трохи пізніше грає духовий оркестр с.Русанова.

Багато розкажуть фотографії і про сьогодення Броварщини. Всього не можна передати словами. Краще один раз побачити на власні очі. Поспішайте, не вагайтесь. Ласкаво просимо у центральну районну бібліотеку.

Особливу вдячність за сприяння та допомогу в організації фотовиставки висловлюю заступнику голови Броварської райдержадміністрації К.В.Прянішніковій, начальнику відділу культури Броварської РДА Г.П.Унгуряну, голові Броварської районної організації профспілки працівників АПК Г.В.Тітаревій, голові правління СТОВ «Княжицьке» Т.І.Руденко та художнику-оформлювачу фотовиставки Н.С.Чигириній.

Директор Броварської ЦБС,

заслужений працівник культури України

Л.В.Кошелєва

Кiлькiсть переглядiв: 0