• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • 2013
  • Через поле, через гай, йде до діток Миколай

Через поле, через гай, йде до діток Миколай

«За вікном випав білий пухнастий сніжок. Ледь видно чиїсь сліди. І десь зовсім недалеко чути кроки доброго дідуся Миколая. Прислухайтесь… То Святий Миколай несе довгоочікувані подаруночки дітям. Тепер добре вмощуйтесь і слухайте уважно», - такими по-казковому чарівними словами розпочалася народознавча година під назвою «До нашої родини прийшов Миколай у гостини», що відбувалася у загальноосвітній школі №7 м. Бровари. До її проведення долучилися працівники Броварської центральної районної бібліотеки, які прибули на свято до дітей початкових класів не лише із цікавим сценарієм, а ще й з подарунками.

День Святого Миколая Чудотворця відзначається 19 грудня. Це веселе народне свято. Колись господарі варили пиво, скликали гостей: пили, гуляли, веселилися. А по обіді запрягали найкращих коней і з піснями та веселими вигуками їздили навколо села, аби дізнатися, чи слизький сніг випав цього року. Сьогодні ж свято Миколая - найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні діти пишуть до нього листа зі своїми побажаннями та кладуть його за вікно. А у день перед святом згадують свої добрі та лукаві вчинки. Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – різочку. Саме про ці речі йшла мова на святковому заході. Проте школярі також немало знають про цього улюбленого їм Святого. Вони заздалегідь приготували вірші та пісні, аби продемонструвати їх на святі. Дзвінкими дитячими голосами котилися колядки та щедрівки, народні пісні про Святого Миколая. Із тематичними загадками, що були запропоновані дітям, вони вмить справилися.

Свято швидко закінчилося, діти поласували смачними цукерками та розійшлися по домівках, розмірковуючи над тим, які ж побажання писатимуть вони Святому Миколаю. А потайки, у думках, розкладали свої добрі, а у декого не зовсім щирі, вчинки на окремі полички. Добрих, звичайно, буде більше, тому кожна дитина заслуговує на подарунок, який нишком хтось із Миколайових помічників покладе під подушку.

Святий та добрий Миколаю!

На тебе ждемо вже давно.

Що ти даси нам – ще не знаєм,

Та просимо тебе одно:

Ти нашим родичам дай сили,

Щоб виховати нас могли,

Від Бога втіхи дочекали,

Коли зростуть їх діточки.

Усьому нашому народу

Дай добру волю й много літ,

Щоб пісня – слава України

Полинула на цілий світ.

Кiлькiсть переглядiв: 0