“Козацька слава ніколи не загине”

До Дня українського козацтва бібліотекарем дитячої кафедри Броварської центральної районної бібліотеки Дьяченко Наталією Костянтинівною на базі групи продовженого дня 2-Д класу (вчитель — Наливайко Вікторія Петрівна) Броварської спеціалізованої школи № 7 I-III ступенів, був проведений інформаційний колаж: “Козацька слава ніколи не загине”.

Метою заходу було виховання в дітей любові до України, бажання стати на її захист, поваги до націонаних традицій, прагнення знати історію про козаків, запорожців і Запорізьку Січ. Любов до свого народу і своєї землі починається зі знання народних традицій, обрядів, звичаїв, багатої народної творчості. Запорізька Січ — це історія і біографія наших прадідів. Вона стала виявом державності українського народу і палкої любові до нашої землі.

Під час заходу було висвітлено деякі події національно-визвольної боротьби 1648-1657 років на чолі з легендарним гетьманом Богданом Хмельницьким — великим полководцем і державним діячем, під проводом якого почалося утворення української держави — Гетьманщини.

Діти почули розповідь про подвиги інших славнозвісних гетьманів, які лишили помітний слід в історії: Байду Вишневецького, Петра Сагайдачного, Петра Дорошенка, переглянули ілюстрації з книг: “Легендарні постаті України” та “Видатні українці”, а також дізналися про те, якими були козаки, де вони жили, що вони їли, на яких музичних інструментах грали, про козацьку термінологію, нагороди, гетьманські атрибути, одяг, зброю того часу, символи козацької влади.

Кiлькiсть переглядiв: 0