Свято писемності та мови

Ще 9 листопада 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». З того часу це свято відзначається щорічно, вшановуючи пам'ять видатного українського письменника, ченця, ієродиякона Києво-Печерського монастиря, історика Преподобного Нестора Літописця.

/Files/images/IMG_0354.JPGПрацівники та читачі Броварської районної бібліотеки також старанно готуються до Дня української писемності та мови. Тож 9 листопада цього року не стало винятком. Адже захід-вікторина під назвою «Українська мова – солов’їна, барвінкова», що був проведений бібліотекарями Дяченко Н. К. та Кондратенко Т. В., зібрав чимало слухачів у затишній бібліотечній залі. Аби пробудити національну свідомість, розширити знання про мову, підвищити ерудицію, усвідомити свою особистість, як частину великого українського народу, на захід були запрошені учні 6 класу Броварської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 з класним керівником Яременко Л.В.

Діти не лише слухали поезію великих володарів українського слова про нашу землю та мову, а й дізналися про історію виникнення письма, про братів Кирила та Мефодія, яким ми зобов’язані створенням слов’янської азбуки. Вкотре усіма присутніми було згадано про те, який тернистий шлях пройшла наша мова до своєї незалежності.

Перегляд копій старослов’янського алфавіту та ілюстрацій Вінницького майстра Габрійчука М. М. також не залишили нікого байдужим. Застосовуючи уяву та художній смак, чоловік виготовив алфавіт, цифри та вироби домашнього вжитку, використовуючи природній матеріал - дерево.

Захід-вікторина закінчився прослуховуванням пісень, що звучали у виконанні Дворського П., Волощука В., Петриненка Т., та гурту «Соколи». Тож відвідувачі знову переконалися у важливості вивчення та спілкування рідною мовою, що всім та кожному варто пам’ятати свою національність та ніколи не цуратися рідної мови.

Кiлькiсть переглядiв: 0