У Броварській центральній районній бібліотеці досить велику увагу приділяють українським традиціям мишувщини. Ведеться пошуково-дослідницька робота з краєзнавства, відновлюються історичні моменти із життя прадідів. Цікавість читачів привернула історія ляльки-мотанки. Про неї знають майже всі, а от власноруч виготовити можуть лише одиниці. Тож для допитливих читачів дорослого покоління бібліотекарем Сидоренко С. Л. були започатковані майстер-класи з виготовлення цієї енергетично-позитивної ляльки. Дослідники вважають, що українські ляльки-мотанки пішли ще з трипільської культури. Люди вірили в те, що в очі ляльки може влетіти душа, тому виготовляли її без очей. А сакральний хрест свідчив про перебування її за межами простору та часу. Для її виготовлення використовувалися лише натуральні матеріали, вплітали сухі трави та квіти; мотали без вузлів, аби не зав’язати свою долю.

Аби детальніше дізнатися про ляльку-мотанку та навчитися її виготовляти, до бібліотеки завітала ціла група допитливих жіночок, які не лише слухали розповідь, але і конспектували цікаві моменти з історії цього історичного шедевру. Вони довідалися про те, що енергетичну ляльку можна виготовляти не кожного дня, адже п’ятниця та неділя ніяк не підходять для цієї роботи. Жінки навіть спробували мотати нитки, з якими прийшли на заняття, аби у подальшому вміло виготовити символ, у який буде вкладено певний зміст. А вкласти у нього можна багато чого, бо ж лялька створюється не для забав, а для добробуту, для відведення проблем та хвороб, для здійснення бажань. Тому і виготовлення її повинне супроводжуватися молитвами, добрими думками та гарним настроєм. Елементи ж одягу також мають символічне значення. Спідниця, наприклад, символізує землю, фартух вказує на зв’язок з водою, хустинка чи очіпок – на зв’язок з небом, а намисто символізує багатство.

Про ці та інші речі з історії та виготовлення ляльки-мотанки допитливі читачки дізналися на першому майстер-класі. Вони конспектували, мотали нитки та переглядали відеоуроки, аби навчитися власноруч створювати цей історичний український шедевр. А тепер з нетерпінням чекають другого уроку, бо ж захопила їх своїми розповідями Світлана Леонідівна. Навіть подруг своїх обіцяють привести, аби і тих долучити до створення прекрасного.

Кiлькiсть переглядiв: 0