Година застереження «Шкідливі звички – шлях у безодню»

У центральній районній бібліотеці уже давно стало доброю традицією запрошувати та зустрічати гостей. Щораз ці зустрічі стають все цікавішими. Цього разу до бібліотеки завітали учні загальноосвітньої школи I-III ступенів №1, аби вкотре переконатися у тому, що «Шкідливі звички – це шлях у безодню». Саме під такою назвою 20 листопада цього року відбулася година застереження для учнів 7 класу.

Виховати в учнів негативне ставлення до вживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння та наркотиків – таке завдання поставили собі працівники районної бібліотеки. Про шкідливі звички та про те, до яких наслідків вони призводять, нагадала школярам бібліотекар Дяченко Н. К. «Хай від пляшки пива ти не станеш алкоголіком, а викурена цигарка подарує тобі чергову порцію ейфорії, та через тиждень-місяць-рік ти вже будеш залежний від згубної звички», - звучало на заході. Діти із захопленням вслухалися у кожне слово, долучалися до товариського діалогу, висловлювали свої думки та ділилися враженнями від почутого. Було згадано чимало прислів’їв про шкідливі звички: «П’яному - море по коліна», «Як до праці – хворий, як до чарки – скорий», «Горілка без вогню, а розум спалить», «Що заробив – усе пропив», «Горілка – здоров’ю злодійка» та інші.

Оформлену працівниками бібліотеки виставку тематичної літератури з профілактики вживання алкоголю, тютюнопаління та наркотиків діти також розглянули та обговорили. Кульмінацією заходу став відеоролик, що спонукав школярів до серйозних роздумів про здоровий спосіб життя.

Тож критично ставитися до своїх негативних вчинків, вміння вести здоровий спосіб життя та спонукати дітей до роздумів – цю мету працівники бібліотеки виконали вдало. І як наслідок, мова повелася наприкінці години спілкування про цінність людського життя.

Життя – єдине й неповторне.

Батьками й Богом дане нам.

Воно красиве й благородне.

Пізнати його можеш лише сам.

Хвилююче, різноманітне,

До нього тільки придивись.

Життя п’янить, чарує, квітне.

Любов’ю й щастям ти насолодись.

Життя – це скарб і це удача,

Це пісня, це казання, це задача.

Замисліться, чи правильно живете, люди?

Життя – єдиний шанс, вже іншого не буде.

Після такого заходу усі впевнені, що діти у своєму житті зможуть своєчасно сказати шкідливим звичкам ствердне: «Ні!»

Кiлькiсть переглядiв: 0