Співак високої культури

(до 110-ї річниці від дня народження Б.Гмирі)

Україна багата народними талантами. Ми знаємо чимало знаменитих імен в різних галузях життя. І ці герої беруть початок саме з української землі.

Так, Київська опера завжди славилася талановитими співаками, вона була яскравим сузір’ям першокласних вокалістів. Серед них були видатні майстри, які уособлювали художнє обличчя колективу. Борис Гмиря – один із них. Навіть серед найвидатніших співаків він − зірка першої величини. З Божої волі він був наділений всеосяжним басом оксамитового забарвлення.

Народ України визнав свого улюбленого співака, він зайняв високе місце в українській культурі.

Саме творчості цієї людини, славетного митця, корифея світової музичної культури та з нагоди 110-ї річниці від дня народження була проведена музично-пізнавальна година в Броварській центральній районній бібліотеці.

Бібліотекарі читального залу відділу обслуговування бібліотеки Світлана Леонідівна Сидоренко та Олена Миколаївна Кальченко підготували цікаву пізнавальну програму про життя і діяльність Б.Р. Гмирі.

Тут були використані цікаві факти із життя співака, підготовлена викладка періодичних видань до 110-ї річниці від дня народження видатного оперного співака, народного артиста СРСР Бориса Романовича Гмирі, слухання народних пісень, арій із опер у його виконанні, а саме: «Дивлюсь я на небо», сл. Т.Петренка, «Там, де ятрань круто в’ється», обр. М.Лисенка; арія султана із опери «Запорожець за Дунаєм» С.С.Гулака-Артемовського, арія Бориса Годунова із одноіменної опери М.Мусоргського. Його голос і зараз використовують в кінематографії (к/ф «В бой идут одни старики», реж. Л.Биков та ін.)

За допомогою технічних засобів на даному заході, ми слухали чистий голос співака, а розповіді, підготовлені бібліотекарями, розширили обрії наших знань і внесли чимало нового в наші уявлення як про мистецтво минулого століття, так і про сучасне.

Ми, користувачі, дуже вдячні колективу бібліотеки за ті заходи, що проводяться тут систематично в клубах за інтересами: «Юний краєзнавець», «Повінь душі», «Неопалима купина».

Колектив центральної районної бібліотеки під керівництвом заслуженого працівника культури України Кошелєвої Людмили Василівни своєю щоденною працею, компетентністю, чуйним ставленням до людей здобули заслужений авторитет і повагу у своїх читачів.

З нетерпінням чекаємо наступних культурно-масових заходів і щиро бажаємо бібліотеці вдячних користувачів та щедрих меценатів, які б надавали допомогу у придбанні нових друкованих творів сьогодення для поповнення книжкового фонду ЦРБ.

Н.Г. Кримець, користувач бібліотеки.

Кiлькiсть переглядiв: 0