“Не відлюбив свою тривогу ранню”

В центральній районній бібліотеці відбулися “Стусівські читання”, присвячені 75-й річниці великого сина Поділля, України, Всесвіту, патріота, перекладача і критика, літературознавця і правозахисника, Героя України (2005 р., посмертно), символа духовної незламності та свободи, автора поетичних збірок, лауреата Державної премії Т.Г.Шевченка (1991 р., посмертно за збірку “Дорога болю”) Василя Семеновича Стуса.

Важка доля вибрала Василя, та він витримав:

“... не вдалося вбити, не вдалося... Ні!”

В. Стус вірив, що життя пройшло не марно. Після себе залишив вагомий слід, а тому не боявся смерті:

“Як добре, що смерті не боюсь я

І не питаю, чи тяжкий мій гріх”.

В ЦРБ розгорнуто виставку творів В.Стуса: “Не відлюбив свою тривогу ранню” та оформлено поличку: “Народе мій, до тебе я ще верну...”, а в систематичній картотеці статей виділена рубрика: “Жив, любив і не набрався скверни”.

Зібрано матеріал та розкрито тематичне досьє:

“Ну й долечка! Прождати на життя —

і все недочекавшися — померти!”.

Великою популярністю та попитом серед читачів користувалися “Листи до сина” В.Стуса, хроніко-документальний твір Дмитра Стуса, єдиного сина поета: “Василь Стус: життя як творчість”.

Та апогеєм місячника “Стусівських читань” стало літературне ревю “Речник замордованого покоління, поетів і молоді, похованої під кригою часу”.

На даний захід бібліотекарі центральної районної бібліотеки запросили учнів-старшокласників ЗОШ І-ІІІ ступенів №1та № 6.

Школярі з великою увагою слухали розповіді про життя та творчість Василя Стуса. Крім розповіді, на розсуд гостей, запропоновано перегляд хроніко-документальний фільм: “Просвітлої дороги свічка чорна”. Присутні з захопленням та цікавістю дивились стрічку. Після перегляду фільму старшокласники не залишились байдужими до долі Василя Стуса. Вони читали твори поета та ділилися своїми враженнями від побаченого.

На кінець заходу учням було зачитано слова Василевого заповіту. Вони сприйняли його, як дороговказ до причастя живою водою творів високого сина Всесвіту.

З метою популяризації літератури про життя та творчість В.С.Стуса бібліотекарі підготували та подарували школярам диск з продовженням (ІІ та ІІІ частини) фільму: “Просвітлої дороги свічка чорна”.

За час Стусівських читань, тобто з 3 січня 2013 по 30 січня 2013 з творчістю В.Стуса познайомилося 297 користувачів.

Кiлькiсть переглядiв: 0