Великі права маленької дитини

Дитя моє, права дитини ти мусиш вивчити сумлінно.

Це так потрібно, так важливо, напевно, знати в наші дні:

Коли з тобою справедливо вчиняють, а коли і ні.

Тож прочитай, завчи напам’ять, порадь і друзям прочитать.

Нехай розкажуть тато й мама, закони всім потрібно знать.

Коли приємне поєднується з корисним, то про що ще можна мріяти. Саме у такому форматі відбувся урок права для учнів 5-7 класів, що проходив у Броварській центральній районній бібліотеці. У невимушеній атмосфері, за столами з чаєм та печивом, у читальному залі проводився захід під назвою «Великі права маленької дитини». Аби допомогти школярам зрозуміти їхні права на турботу та піклування держави, сформувати уміння дотримуватися правових свобод та обов’язків, працівниками бібліотеки був проведений правовий тиждень.

У різні епохи зовсім по різному ставилися до виховання дітей. Проте тільки у 1924 році було прийнято Декларацію прав дитини. Про історичні моменти, про деякі основні документи щодо прав та обов’язків дитини повідомила присутнім бібліотекар Дяченко Н. К. Школярі долучилися до розповіді, продовживши її правовою вікториною. Розглядалися різні життєві ситуації, обговорювалися наслідки з них. Також з’ясували, що всі діти мають право на власну думку. А висловити її можна лише тоді, коли багато знаєш. А багато знаєш тоді, коли немало читаєш. Як висновок, діти зрозуміли, що одним з їх обов’язків є не що інше, як багато читати.

Після того, як присутні ознайомилися зі своїми правами та з’ясували поняття закону, прийшов час для тестових завдань для знавців. Весело і жваво відповідали школярі на питання, що звучали з вуст ведучої. Кожен добре запам’ятав, до якого віку він залишається дитиною, у скільки років стає повноправним громадянином, які права має дитина відразу ж після народження та про найприємніше право на любов та піклування.

Ерудовані у правових знаннях дітлахи обіцяли розповісти батькам про ті знання, які вони отримали під час даного заходу. А, крім цього, добре запам’ятали, що сім’я – це найголовніша ланка суспільства, тому будь-які проблеми чи новини потрібно обговорювати з батьками, і що постійно варто виховувати у собі справжню особистість.

Кiлькiсть переглядiв: 0