21 березня – Всесвітній день поезії. Саме в цей день у Броварській центральній районній бібліотеці відбувся урок поезії, на який були запрошені учні Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Мета цього заходу - популяризація літератури про культуру середньовічного Китаю, про творчість китайських поетів Лі Бо та Ду Фу.

На фоні китайської національної мелодії звучать слова бібліотекаря Л. С. Ідаменко про друзів загадкового Китаю: про високі гори Тібету, пустелі Гобі й води Тихого океану, про давню писемність, яка виникла ще у ІІ тисячолітті до н.е.; про китайську мову тональну й музикальну. Учні розглядали ієрогліфи для письма. І раптом діти підводять свої очі на Ольгу Вікторівну Панченко. З її вуст ллється поезія Лі Бо – китайського поета, лірика, патріота. Це - «Входжу в річку», «Печаль на яшмовому ганку». І знову Лідія Сергіївна Ідаменко. Вона веде розповідь про творчість китайського поета Ду Фу, пізніше читає твори Ду Фу: «Думи на шляху», поему «Красуні» та ін..

Прихильниками китайської поезії виявились і присутні восьмикласники Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, котрі під керівництвом вчителя світової літератури Кондратенко Н.М. пізнають ази поезії Лі Бо та Ду Фу. Твори китайських поетів забажати почитати: Григорян Каріна, Чепіна Ольга, Картавченко Сергій, Коваль Святослав, Лип'явко Сергій, Сауляк Богдан, Ширай Владислав.

На закінчення заходу була проведена вікторина, питання якої стосувались історії, культури та поезії Китаю. Діти були дуже задоволені. По закінченню заходу, «обліпили» виставку книг про східну країну і довго ще не могли залишити читальний зал бібліотеки.

Кiлькiсть переглядiв: 0