Людство пережило десятки тисяч воєн. Але Друга світова була найжахливішою за кількістю людських жертв, знищених матеріальних цінностей і наймасштабнішою за кількістю країн-учасників. У неї були втягнені понад 60 держав світу, а воєнні дії відбувалися на теренах 40 з них, до армій було мобілізовано понад 110 мільйонів осіб, а загальні людські втрати становлять близько 55 мільйонів, з яких 27 загинули на фронтах. Тривала вона 2194 дні і ночі.

Друга світова війна пройшла через життя кожної української родини. Наша держава в ній постраждала чи не найбільше, зробивши при цьому гідний внесок у її завершення, адже мільйони українців воювали на всіх фронтах, а також в арміях країн антигітлерівської коаліції.

Україна довго заліковувала рани, завдані війною. Зокрема, у перші післявоєнні роки у нас нараховувалися десятки тисяч сиріт, у яких війна відібрала батьків; тисячі були безпритульними, а всіх, хто проживав на окупованих територіях, радянська влада вважала зрадниками і прирівнювала до ворогів народу.

Сімдесят років тому людство об’єдналося перед загрозою знищення і зламало хребет нацизму. І зараз світ переосмислює минулі сторінки історії заради майбутнього, доля якого тісно пов’язана з Україною.

27 серпня 2015 року у читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки було розгорнуто історичну панораму «Вклонися, моя Україно, цим людям великим і скромним, що в назвах фронтів титанічних пронесли наймення твоє», на якій представлено нові історичні матеріали, пов’язані з трагічною сторінкою українського народу, а також неупереджені погляди на події сімдесятирічної давнини.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати чергову експозицію Броварської ЦРБ, щоб доторкнутися до минулого нашої Батьківщини заради кращого розуміння сьогодення.

Кiлькiсть переглядiв: 0