Запали свічку пам’яті!

Минають літа; люди гинуть, лютує голод в Україні…

(Т.Шевченко)

На десятиліття можна засекретити архіви. Можна приховати в глибинах спецсховищ викривальні документи. Можна змести сліди злочину. Можна враз і вдруге, і втретє переписувати історію на угоду влади чи ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати її.

До Дня пам’яті жертв голодоморів у читальній залі Броварської районної центральної бібліотеки презентовано озвучену виставку-реквієм «Пам’ятай жертв голодоморів!», де представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом. Унікальна «Книга пам’яті та скорботи» Броварського району містить історичні матеріали, зібрані працівниками Броварської ЦБС, про жахливі наслідки голодомору 1932-1933 рр., а також списки померлих місцевих жителів від нього.

Працівниками Броварської ЦРБ підготовлено та оформлено тематичні досьє «Свіча горить», «Голодомор: погляд через роки», бібліо-експрес «Не знищені 1933-го – непереможні сьогодні», а також представлено тематичний огляд книжок, що користуються постійним попитом користувачів «Україна у пеклі голодоморів».

28 листопада 2015 р. о 15.00 у читальній залі районної книгозбірні бібліотекарем ІІ категорії Сидоренко С.Л. буде проведено годину скорботи «Не забуваємо про тих, хто хотів жити…» задля вшанування пам’яті безвинно замучених голодом людей та усвідомлення жахливих наслідків геноциду для українського народу. О 16.00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання «Запали свічку».

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!

Кiлькiсть переглядiв: 0