• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Події
  • Виставки
  • Прес-дайджест до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів – пам’ятна дата, котра відзначається щорічно 11 квітня за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.

Цей день встановлено в пам’ять про повстання в’язнів концтабору «Бухенвальд», яке відбулося саме 11 квітня 1945 року. Табір для чоловіків «Бухенвальд» був і залишається символом нацистського правління, який був збудований ще у 1933 році.

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло, живучи за мертвих.

У читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки представлено прес-дайджест «За тих, по кому дзвін клекоче, За тих, кого нема вже поруч», який присвячено цій скорботній даті. Це спогади колишніх в'язнів концтабору смерті про жахливі умови перебування у застінках катівні та їхні мирні мрії і сподівання на визволення, а також розповіді очевидців про фільтраційний табір у Броварах, де знайшли свій останній притулок військовополонені і мирні жителі, котрі стали заручниками фашистів і не витримали катувань.

Не маємо права забути про це! В скорботі схилимо голови перед пам'яттю загиблих та замордованих фашистським режимом!

Кiлькiсть переглядiв: 0