/Files/photogallery/8452/IMG_7719.JPG2 жовтня 1990 року в Україні розпочалася кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, організована українською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. Найпомітнішим елементом було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності).

Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників акції непокори: недопущення підписання нового союзного договору, перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991 року, повернення на територію УРСР українських солдатів, проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки, націоналізація майна Компартії України та ЛКСМУ, відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола.

Революція на граніті стала основою для здобуття Україною незалежності у 1991-му році.

2 жовтня 2015 року у читальній залі Броварської центральної районної бібліотеки було розгорнуто виставку-роздум “Студентська революція на граніті: міфи, реалії, уроки” та фотопленер “Революція на граніті: історична правда”. Бібліотекарі відділу обслуговування запрошують відвідувачів ознайомитися з документальними матеріалами та історичними світлинами, пригадати хронологію подій 25-річної давнини, проаналізувати її наслідки, зробити самостійні висновки.

Кiлькiсть переглядiв: 0