«Ще довго пам’яттю болітиме війна»

(до Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму)

Відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму започатковано 1962 року у другу неділю вересня. Саме на цей місяць припадають важливі дати, пов’язані з Другою світовою війною - день її початку і її завершення. День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду, в концтаборах.

Українці зустріли війну одними з перших – 1 вересня 1939 року, – а завершили одними з останніх – 2 вересня 1945 року. Капітуляцію останньої воюючої країни – Японії – від імені Радянського Союзу приймав український генерал Кузьма Дерев’янко.

Наша Батьківщина входить до числа країн, які найбільше постраждали від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають понад 8 мільйонів осіб.

Українці були мобілізовані або долучилися добровільно до більшості головних світових армій, що протистояли фашизму. Вони воювали по всьому світу. Їхній слід залишився на полях головних битв Другої світової війни: Вестерплятте, Дюнкерк, Монте-Кассіно, Нормандія, Маньчжурія.

У Броварській центральній районній бібліотеці відбувся ряд заходів, присвячених відзначенню Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму. Зворушлива виставка-вшанування «Ще довго пам’яттю болітиме війна», яку розгорнуто у читальній залі, детально і достовірно, спираючись на архівні матеріали, розповідає про Другу світову війну та її наслідки для усіх країн, які боролися проти фашизму. Конкурс дитячих робіт «Світ без війни очима дітей» представлено на абонементі яскравими тематичними малюнками юних користувачів, для яких бібліотекарями відділу обслуговування було проведено цікаву патріотичну бесіду «Захист України – обов’язок кожного громадянина».

Літературно-музичний вечір «І пісня йшла дорогами війни» познайомила небайдужих користувачів бібліотеки з воєнними піснями, які супроводжували український народ та його захисників у роки Другої світової війни, і допомогли пережити усі страждання, що випали на його долю.

Пам'ять і знання - нероздільні. Щоб не забувати, треба знову й знову перегортати вже відомі і відкривати нові сторінки історії, припадати до невичерпного архівного джерела, шукати і знаходити у ньому нові факти, нові ідеї.

Кiлькiсть переглядiв: 0