• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Про бібліотеку

/Files/images/Слайд1.jpg

Базова бібліотечна мережа книгозбірень Комунального закладу Броварської районної ради "Броварська районна централізована бібліотечна система " включає в себе Центральну районну бібліотеку та 18 бібліотек – філій.

Центральна районна бібліотека - головна бібліотека КЗ БРР "Броварська РЦБС", що вже близько 50 років є публічною, загальнодоступною бібліотекою, провідним інформаційним та культурно-просвітницьким центром міжнаціонального спілкування, координаційним, організаційно-методичним центром для публічних бібліотек-філій системи, бібліотек інших систем і відомств району.

Центральна районна бібліотека та бібліотеки-філії КЗ БРР "Броварська РЦБС" є базовим елементом культурної, наукової, освітньої та інформаційної інфраструктури Броварщини. Вони важливі для:

· розвитку інформаційної та мовної культури суспільства;

· національно - патріотичного виховання громадян;

· правового виховання молоді;

· екологічного виховання;

· вивчення і розуміння національної історії та культури;

· формування читаючої та мислячої нації.

КЗ БРР "Броварська РЦБС" продовжує роботу щодо виявлення та формування бібліотечного фонду рідкісних і цінних видань, а також краєзнавчого фонду задля відображення історії, економіки, промисловості, освіти, культури, науки, медицини, спорту, мистецтва Броварського регіону.

Триває робота по облаштуванню та наповненню книжкового фонду Музею книги, метою створення якого є пошук, розкриття та збереження найціннішої і раритетної частини книжкових фондів КЗ БРР "Броварська РЦБС".

На виконання Розпорядження КМУ «Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні» від 15.05.2013 № 386-р в бібліотеках Броварської ЦБС продовжуватиметься впровадження в бібліотечну практику інноваційних, інформаційних та інтелектуальних технологій, функціонування створених власних електронних ресурсів (ЦРБ, Княжицька, Пухівська, Рожнівська, Красилівська та Погребська бібліотеки-філії). Одним із важливих завдань в роботі «Інтернет-центрів» при книгозбірнях КЗ БРР "Броварська РЦБС" є використання послуг Інтернету на допомогу шкільному навчальному процесу, вищих та середньо-спеціальних навчальних закладів, користувачам з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій України, людям пенсійного віку.

На базі Броварської Центральної районної бібліотеки та в бібліотеках-філіях продовжують свою роботу любительські клубні об’єднання та гуртки, проводяться майстер-класи, які згуртували дорослих та дітей за спільними інтересами і захопленнями.

1. Дитячий краєзнавчий клуб «Дивокрай» -ЦРБ;

2. Дитячий гурток «Сузір’я» - ЦРБ;

3. Клуб здоров’я і активного довголіття «Живи з надією» - ЦРБ;

4. Літературний клуб «Чарівний світ мистецтва» - ЦРБ;

5. Дитячий гурток з квілінгу «Зоряночка» - ЦРБ;

6. Клуб рукоділля «Азбука в’язання» - Гоголівська б/ф №4;

7. Дитячий клуб любителів книги «Юні бібліотекарі» - Зазимська б/ф №12;

8. Дитячий клуб української пісні «Джерело» - Зазимська б/ф №12;

9. Дитячий історико-краєзнавчий клуб «Літописці» - Княжицька б/ф №5;

10. Дитячий клуб в’язання «Візерунки» - Кулажинська б/ф №25;

11. Клуб рідного слова «Літературна скарбниця» - Літківська б/ф №6;

12. Клуб народної кулінарії «Господарочка» - Літочківська б/ф №26;

13. Дитячий гурток рукотворного дива «Ми умілі та завзяті» - Плосківська б/ф №16;

14. Дитячий літературно-драматичний гурток «Літературна скарбниця» - Плосківська б/ф №16;

15. Дитячий народознавчий клуб «Калинонька» - Погребська б/ф №17;

16. Народознавчий клуб «Мамина пісня» - Пухівська б/ф №18;

17. Краєзнавчий клуб «За покликом душі» - Рожівська б/ф №31;

18. Дитячий клуб любителів поезії «Стежина» - Русанівська б/ф №7;

19. Клуб юного ерудита «Чомучки» - Требухівська б/ф №8.

20. Клуб любителів поезії «Повінь душі» - ЦРБ.

Бібліотечні працівники КЗ БРР «Броварська РЦБС» зробили значний вклад у створення «Літопису рідного краю».На базі центральної районної бібліотеки створено музейну кімнату, де зібрано старовинні речі, предмети побуту, одяг, є експозиції «Вони слави не шукали» (про місцевих краєзнавців), «НепрОSTі листи», а також «Шевченкова криниця» та ін. Фотоальбоми поповнюються новими світлинами, матеріалами з книг, статтями з преси, біографіями відомих людей, особистими листами земляків - «народним архівом». Продовжується краєзнавча робота, збагачується фольклорна скарбниця населених пунктів Броварщини. Триває тісна творча співпраця краєзнавців Придесення з Національною Спілкою краєзнавців України.

Бібліотекарями КЗ БРР "Броварська РЦБС" проводиться збір історично-краєзнавчого матеріалу про відомих земляків Броварщини з метою видання збірки довідково-біографічних і краєзнавчих нарисів «Гордість і слава Броварської землі», в якій керівник проекту доктор філософії, дослідник історії Юрченко Ю.П., фактографічно розповідає про життєвий шлях видатних броварців, їх внесок у розбудову рідного краю та України. Мета даного видання – збереження національної пам’яті, історичної, духовної і культурної спадщини Броварщини.

В Центральній районній бібліотеці, бібліотеках-філіях триває збір інформації «Герої АТО, уродженці нашого району». Продовжує працювати «Телефон довіри» та «Скринька довіри» задля надання психологічної допомоги користувачам книгозбірень Броварського району. Така послуга має неабияку популярність. Люди звертаються до психолога, довіряють свої проблеми, душевні болі, отримують допомогу. Психологом надаються консультації, поради, допомога внутрішньопереміщеним особам з тимчасово окупованих регіонів України, учасникам АТО та ООС, розглядаються негаразди у спілкуванні дітей з батьками, рекомендується тематична література.

Центральна районна бібліотека та бібліотеки-філії КЗ БРР "Броварська РЦБС" – прогресивні центри культури, інформації, освіти, дозвілля і спілкування різних категорій громадян. Це сучасні бастіони для забезпечення інформаційно-психологічного здоров’я користувачів, нації і держави в цілому.

Кiлькiсть переглядiв: 0